Rabka i okolice

Biuletyn Rabka-Zdrój
2024

Sprawdź aktualności.

Link do biuletynu

Park Zdrojowy,
Serce
Rabki

Dla tych z Was którzy nie chcą ruszać się poza Rabkę i preferują zostać na miejscu, polecamy udać się na obowiązkowy spacer po słynnym Parku Zdrojowym. Podczas rewitalizacji parku, powstała idea utworzenia odmiennych stref kompozycyjnym, w wyniku czego park podzielony został na strefę słońca i strefę cienia.

Strefa słońca to strefa pełniąca funkcję reprezentacyjno-wypoczynkową. Przygotowano tu 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko. Różnorodne odmiany kwiatów i krzewów pośród alejek zachęca do długich spacerów oraz kąpieli słonecznych. W tej części parku znajdziesz również takie atrakcje jak: tężnia solankowa z pijalnią wód mineralnych, place zabaw, korty tenisowe i kawiarnia.

Strefa druga parku, czyli strefa cienia jak sama nazwa wskazuje to przestrzeń o charakterze spacerowo-refleksyjnym, nawiązującym do atmosfery parku angielskiego. Miejsce to przeznaczone jest głównie do odpoczynku i wyciszenia.

Oprócz spacerów po Parku Zdrojowych chętnych zachęcamy do aktywnych spacerów po Deptaku Rabczańskim, czy Bulwarach nad Poniczanką, gdzie znajdują się kolejne atrakcje takie jak: Kolorowa Fontanna, tężnia solankowa, park linowy, czy ścianka wspinaczkowa.

Kultura

Dla spragnionych poznania kultury regionu, polecamy Waszej uwadze:

Skansen Taboru Kolejowego,
Muzeum im. Władysława Orkana,
Muzeum Górali i Zbójników,

Szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych ma do zaoferowania również Rabczański Amfiteatr. Po więcej informacji odnośnie wydarzeń i atrakcji odbywających się w Rabce zachęcamy do zapoznania się z Kalendarium wydarzeń dostępnym na stronie Gminy.

Aktywności

Rabka-Zdrój dzięki atrakcyjnemu położeniu jest doskonałym miejscem wypoczynku dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. W lecie można wyruszyć stąd na pieszą lub rowerową wycieczkę w Gorce i Beskid Wyspowy. Dla Nas obowiązkowym punktem jest Schronisko PTTK na Maciejowej, skąd w dalszą trasę możecie wybrać się na Stare Wierchy. Dodatkowo, Turbacz który jest najwyższym punktem tutejszych Gorców, z przepięknym widokiem na szczyty Tatr. Oprócz tras pieszych, Rabka i okolice ma także w swojej ofercie liczne trasy rowerowe, Nordic Walking, szlak Papieski prowadzący ścieżkami Karola Wojtyły, natomiast zimą warto spróbować swoich sił udając się na trasy narciarstwa biegowego, bądź na pobliskie stoki narciarskie do Kasiny, Koninek czy Spytkowic.

Propozycje gotowych wycieczek pieszych

Szlaki turystyczne

Najmłodsi

Rabka Zdrój znana jest od wielu lat jako miasto działające na rzecz dzieci, nie bez powodu więc otrzymała zaszczytny tytuł „Miasto Dzieci Świata”. Nie może więc zabraknąć różnego rodzaju atrakcji i rozrywek dla Waszych pociech.

Teatr Lalek „RABCIO”

Parku Rozrywki Rabkoland